fbpx

Framework to szkielet, który pozwala na budowę aplikacji oraz dostarcza dodatkowe funkcjonalności. Poniżej prezentujemy listę 10 najlepszych frameworków dla JavaScript, które sprawiają, że stworzenie aplikacji bogatej w wiele różnego rodzajów funkcjonalności stanie się dużo łatwiejsze.

React.js
Jeżeli chodzi o budowanie dynamicznych aplikacji działających na dużą skalę, to wybór React.js wydaje się być naturalny. Pozwala na stworzenie aplikacji o wysokiej wydajności i stabilności. Oprócz tego pozwala na dosyć szybkie jego opanowanie.

 

 

 

Ember.js

Ember.js uważany jest przez wielu za najlepszy framework dla JavaScript. Pozwala na tworzenie aplikacji wyposażonych w szeroki zakres funkcjonalności. Za jego pomocą tworzono wiele popularnych portali internetowych takich jak LinkedIn, Kickstarter, Blue Apron i wiele innych.

 

 

Angular.js

Angular to framework, który bardzo często jest wybierany do pisania hybrydowych aplikacji mobile. Posiada wiele możliwości jeżeli chodzi o funkcjonalność. Pozwala na projektowanie aplikacji podążających za najnowszymi trendami.

 

 

 

Sencha touch

Sencha to jeden z najpopularniejszych frameworków pod HTML, który pozwala na tworzenie hybrydowych aplikacji mobilnych. Używa JavaScript, jest dosyć łatwy w obsłudze.

 

 

Meteor.js

Posiada naprawdę ogromne ilości różnego rodzaju możliwości dla back-end i front-end developerów. Dzięki temu jest jednym z najpopularniejszych frameworków pod JavaScript. Od jego premiery w 2012 roku został bardzo rozwinięty m.in. pod kątem wydajności i designu.

 

 

Vue.js

Vue pojawił się w 2016 roku, jest całkiem łatwy w nauce i bardzo szybko się rozwija. Świetnie sprawdza się do rozwiązań, które muszą działać na zasadzie cross-platform.

 

 

Polymer

Polymer posiada nowoczesny wygląd i pozwala na tworzenie oraz modyfikowanie komponentów webowych. Świetnie sprawdza się do tworzenia nowoczesnych stron internetowych. Zbudowany jest przede wszystkim pod kątem szybkości działania i oferuje wsparcie dla wszystkich współcześnie używanych przeglądarek internetowych.

 

 

Aurelia

Aurelia pozwala na bardzo kreatywne tworzenie stron internetowych. Oparta o najnowszy standard JavaScript ES6, Aurelia obsługuje wszelkie współczesne przeglądarki internetowe. Dzięki modułowej konstrukcji Aurelię można wykorzystać w całości lub tylko jej elementy – w zależności od tego jaką aplikację tworzymy.

 

 

Backbone

Backbone tworzy jednostronnicowe aplikacje w oparciu o najbardziej tradycyjne biblioteki. Jest to jeden z najbardziej popularnych frameworków pod JavaScript.

 

 

 

 

Titanium

To jedna z najbardziej zaawansowanych hybryd do tworzenia aplikacji mobilnych, która używa Javascript i ma wsparcie dla HTML5. Posiada szeroką popularność wśród developerów mobilnych aplikacji.

 

 

 

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej aplikacji powinien zależeć od jej funkcjonalności, ale również specyfiki wykonywanego projektu, dlatego chcąc wybrać optymalny framework, należy to dokładnie przeanalizować.

 

Porozmawiajmy!