fbpx

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w XI edycji infoShare w Gdańsku. Organizatorzy reklamowali wydarzenie jako największą konferencję technologiczną w tej części Europy. Nie bez przyczyny! Ponad 5000 uczestników, 120 prelegentów, 250 start-upów.

Czy jednak było warto? Odpowiadamy i pokazujemy Wam video i zdjęcia.

Słuchaliśmy, rozmawialiśmy, uczyliśmy się. Wszystko w jednym miejscu w dniach 17 – 19 maja 2017 r. Musimy pochwalić wszystkie osoby odpowiedzialne za realizację tego eventu. Naszym zdaniem wszystko było dopięte na ostatni guzik – jasna agenda, dotrzymywanie terminów prelekcji. Dodajmy, że infoShare nie odbywało się tylko w jednym miejscu. Główny budynek i centrum wydarzeń to AmberExpo w Gdańsku. Wieczorny networking i koncert zespołu Fisz Emade odbył się w kultowym miejscu na gdańskiej mapie – w Starym Maneżu. Ostatni dzień konferencji to 5-cio godzinny rejs po Zatoce Gdańskiej z niezwykłym gościem – polarnikiem Markiem Kamińskim. Był również Before Party w Sopocie, Beach Running oraz wiele innych atrakcji.

Atmosfera, jaką zastaliśmy na miejscu była niezwykła. Nie udało nam się spotkać osoby ze smutnym wyrazem twarzy. Wszystko to sprawia, że infoShare wpisuje się w nasz kalendarz wydarzeń do odwiedzenia każdego roku.

Prócz niezwykłej atmosfery czekało na nas kilkadziesiąt inspirujących wystąpień. Przed Wami w skrócie kilka z nich:

Piotr Konieczny z Niebezpiecznika nie mógł pominąć tak ważnego ataku wirusa (Wannacry) jaki miał miejsce kilka dni przed konferencją i nie podzielić się z nami tą wiedzą, zmieniając pierwotny temat swojego wystąpienia. Wspomniany atak dotknął ponad 200 tys. komputerów na całym świecie. Ofiarą padły i małe i duże przedsiębiorstwa oraz instytucje, m.in. brytyjskie szpitale, ministerstwa Chin i Rosji, a także producenci samochodów (Renault, Nissan). Wystarczyło od 3 miesięcy nie zaktualizować systemu Windows. Piotr zdradził szczegóły, na jakiej zasadzie działał wirus oraz dlaczego tak szybko się rozpowszechniał. Mówił w sposób interesujący i przystępny, jak możemy zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. Po dokładne rady zapraszamy do lektury artykułu Niebezpiecznika[1].

Michał Szafrański, autor książki Finansowy Ninja oraz bloga jakoszczedzacpieniadze.pl, w swoim stylu wypunktował w sposób jasny wszystkie działania, które pomogły mu zarobić 100 tys. zł w 3 dni. Michał rozłożył na części pierwsze swój materiał video promujący książkę. Radził jak docierać do grupy odbiorców, jak budować swój autorytet oraz jak korzystać z Influencerów. Podkreślił znaczenie bazy mailingowej. Co dało się zauważyć, temat finansów jest dla nas wszystkich bardzo istotny – sala z jego prelekcją była wypełniona po brzegi.

Paweł Tkaczyk, autor książek i właściciel agencji reklamowej MIDEA, zaszczepił w publiczności ciekawość poznania przyszłości sztucznej inteligencji. Podobnie jak na prelekcji M. Szafrańskiego próżno było szukać wolnego miejsca (nawet stojącego!) Nam udało się zająć miejsca w jednym z pierwszych rzędów. Ha! ? Paweł stawiał wiele pytań – czy chcemy nauczyć maszyny kłamać? Czy maszyny będą mieć wyobraźnię? Na prostym przykładzie pokazał jak dobrze opowiedziana historia może sprawić, że temat twojej prezentacji przyciągnie uwagę słuchających.

Michał Sadowski z Brand24 mówił o tym, czego nie widać w różnych materiałach prasowych. Mówił o porażkach, o wyrzeczeniach. Pokazywał jak dzięki cierpliwości i determinacji usługi Brand24 są wykupowane przez użytkowników z całego świata.

Na koniec pokazujemy, że branża IT potrafi się świetnie bawić ?

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”infoShare 2017″]
Do zobaczenia 16 – 18 maja 2018 r. na XII infoShare!

 

Zobacz również


9 tricków, które wniosą harmonię w miejscu pracy

Odpowiednio zachowana harmonia jest bardzo ważna dla sprawnego przebiegu pracy. Organizując miejsce pracy dla naszych pracowników musimy mieć na uwadze, że źle zorganizowane biuro będzie obniżało efektywność pracowników, bałagan będzie obciążał ich umysły i prowadził...

JavaScript: 10 frameworków, które pokochasz

JavaScript: 10 frameworków, które pokochasz

Framework to szkielet, który pozwala na budowę aplikacji oraz dostarcza dodatkowe funkcjonalności. Poniżej prezentujemy listę 10 najlepszych frameworków dla JavaScript, które sprawiają, że stworzenie aplikacji bogatej w wiele różnego rodzajów funkcjonalności stanie...

Jak uniknąć rotacji pracowników?

Wysoka rotacja pracowników to męczące, kosztowne i szkodliwe dla firmy zjawisko, którego nie lubi praktycznie żaden przedsiębiorca. Nikogo nie da się zatrzymać w swojej firmie na siłę. Jeżeli ktoś bardzo chce zmienić pracę, to to zrobi. Jednak istnieją sposoby, które...

Porozmawiajmy!